Стяуа се развихри и вкара шест на датчани

Елиминираният от Лудогорец в Шампионска лига Стяуа стартира с превъзходен успех в Лига Европа, след като днес румънският гранд размаза с 6:0 датския Олборг в среща от група J на турнира.

На почивката резултатът в Букурещ бе равен - 0:0, но през вторите 45 минути футболистите на Константин Гълка се развихриха и разнищиха своя съперник.

В 51' Санмартеан откри за Стяуа, а в 57' вратарят на датчаните Ларсен бе изгонен от игра.

Това съвсем свали гарда на скандинавците, които допуснаха още цели пет гола в своята врата. Клаудио Кесеру вкара хеттрик за домакините, а Русеску добави още две попадения за румънците.

В другия мач от групата Динамо Киев спечели с 3:0 визитата си на Рио Аве в Португалия.

Андрий Ярмоленко откри за киевчани в 20', а два гола на Белханда в 25' и 70' оформиха успеха на Динамо.