Стършелите ужилиха измамника Сам в дебюта му

Уотфорд и Кристъл Палас завършиха наравно 1:1 в първия мач от коледните мачове. Това бе и дебютна среща за новия мениджър на "орлите" Сам Алардайс, който преди месеци бе изритан от националния отбор на Англия заради скандал с уредени мачове.

Двубоят започна трудна за "стършелите", които още до 14-ата минута направиха две принудителни смени. В 26-ата минута пък Йоан Кабай се възползва от перфектен пас от Андрюс Таузенд и изведе Палас напред в резултата. 10 минути по-късно Мартин Клатенбърг показа бялата точка за нарушение на вратаря на Уотфорд Еурелио Гомес срещу Уилфред Заха. Кристиан Бентеке обаче изпорти дузпата.

Второто полувреме започна силно за домакините, които изглеждаха като нов отбор и спряха да бъркат с подаванията. Масивния натиск им донесе правото да изпълнят дузпа, която Деймиън Дилейни направи срещу Себастиан Прьодл. Трой Дийни не сгреши и закова топката за 1:1 и записа своя гол номер 100 с екипа на Уотфорд.

"Стършелите" остават 10-и с 22 точки, а "орлите" са на 17-ото място с 16 точки.