Страмачони: Попречихме на Милан да използва силните си страни

Наставникът на Интер Андреа Страмачони постигна втория си успех над Милан в кратката си кариера до момента начело на „нерадзурите". В края на миналата кампания 36-годишният тактик изгледа от скамейката гръмкия успех с 4:2, който на практика отказа „росонерите" от Скудетото.

Сега Интер се наложи с 1:0 чрез ранния гол на Валтер Самуел и успя да съхрани аванса си през второто полувреме, което изцяло изигра в намален състав след изгонването на Юто Нагатомо.

Страмачони побърза да поздрави тифозите на Интер, които подкрепяха шумно отбора на „Сан Сиро", въпреки че заради символичното гостуване бяха значително по-малко от тези на Милан.

„В толкова трудна ситуация играчите проявиха много силен характер, и бяха толкова агресивни, че самият аз не помня кога съм ги виждал така", започна Страма. „Въпреки че бяхме в намален състав през второто полувреме и бяхме в много тежко положение, успяхме да ограничим движенията на нападателите на Милан. Също така не спряхме да търсим начин да ги ударим на контраатака.

Много е трудно да играеш срещу Ел Шараауи, Емануелсон и Боян, но защитниците ни се справиха с това да ги държат далеч от наказателното поле през повечето време. Попречихме на Милан да използва най-силните си страни - пасове на къса дистанция около пеналтерията.

Не смятам, че съдията е ощетил съперника, защото ние трябваше да играем с 10-ма души през цялото второ полувреме. А понякога е за предпочитане да получиш гол, но да запазиш пълния си състав. Не беше лесно и за рефера в такова дерби, но щом така е видял ситуациите...

Единственото, с което не успяхме да се справим, беше да използваме Коутиньо като играч зад нападателя и да му предоставяме топки зад защитата. Затова го смених на полувремето, защото се губеше в редиците на Милан.

Не ме интересува таблицата в момента, защото нашата задача е да израстваме като характери и да подобряваме играта си", завърши треньорът на Интер.