Страховит Ливърпул почна мощно в Англия

Осъществилият впечатляваща селекция Ливърпул оправда очакванията и стартира отлично в Англия, побеждавайки с 4:0 Уест Хям. Тимът на Юрген Клоп демонстрира мощ срещу "чуковете", водени от мениджъра Маурисио Пелегрини. Мохамед Салах и компания заслужено се поздравиха с успеха, който е четвърти пореден за "мърсисайдци" срещу Уест Хям в първенството. За Ливърпул това е победа №500 във Висшата лига.

Мохамед Салах откри резултата в 19-ата минута, а в 45-ата Садио Мане удвои. През второто полувреме домакините вкараха още две попадения. Точен за 3:0 отново беше Мане - в 53-ата минута. Фирмино му подаде между двама бранители, като по този начин изведе сенегалеца, който реализира, правейки преднината на домакините класическа. Повторенията обаче показаха, че Мане беше в положение на засада, но тя не бе маркирана.

Две минути преди края Даниел Стъридж, който секунди по-рано замени Салах, отбеляза за 4:0.

Две от новите попълнения на Ливърпул - вратарят Алисон и Наби Кейта, записаха успешни дебюти в срещата днес. Бразилецът нямаше много работа и стартира със суха мрежа, докато гвинеецът се представи доста добре в халфовата линия.

Другите новопривлечени - Фабиньо и Джердан Шакири, останаха резерви. Швейцарският национал се появи в края като резерва.

Пет от деветте нови попълнения на Уест Хям записаха официален дебют днес - Лукас Фабиански, Райън Фредерикс, Фабиан Балбуена, Джак Уилшир и Фелипе Андерсон. Андрий Ярмоленко и Иса Диоп бяха сред резервите, като Пелегрини пусна в 67-ата минута украинския национал.