Страхотно шоу на Мача на звездите в Аматьорската баскетболна лига

Изключително шоу, съпроводено с атрактивни забивки, стрелба от тройката и невероятни комбинации предложи на зрителите първият "Мач на звездите" в Аматьорската баскетболна лига, проведен във Велико Търново.

Чрез специална анкета във Фейсбук феновете избраха 16 участници, а още четирима определиха организаторите на мача Ивет Пъшева и Кристина Пейкова. Двете девойки бяха и треньори на двата отбора, които носеха техните имена.

Мачът се проведе в 4 части по 12 минути, подобно на срещите в Националната баскетболна асоциация. Отборът на "Ивет" спечели вълнуващата среща с "Крис" със 74:55. За победителите се отличиха Митко Митков, Данаил Киров и Михаел Шумелов. Митков завърши с 21 точки и бе с основна заслуга "Ивет" да вземе първата четвърт с 24:11.

След това се разигра Данаил Киров - Дънди, който наниза най-много точки през тези 12 минути и приключи двубоя с 18 точки. На почивката отборът, воден от Ивет Пъшева имаше комфортен аванс от 23 точки - 52:29.

Третата четвърт бе спечелена от тима "Крис" с 14:9. Много силни изяви в този период имаше 17-годишният Димитър Балъков, който вкара общо 25 точки и стана топреализатор в срещата. Националът от близкото минало Пеньо Нацкин бе истински господар под коша и завърши с най-много овладени борби - 8 и добави 17 точки за отбора, воден от Кристина Пейкова.

Треньорът в "Етър-49" Ивайло Стоименов организираше брилянтно атаките на "Крис", който в началото на четвъртата част намали пасива си до 13 точки, след две поредни тройки на Панайотов. След това Митков върна една тройка и бързо уби надеждата на съперниците си за обрат в мача.

В края на срещата се появи и най-малкият участник в лигата - 10-годишният Иван Балъков, който след индивидуален пробив вкара 2 точки за тима на "Крис" и заслужи аплодисментите на зрители и състезатели.

Всички участници в "Мача на звездите" получиха юбилейни медали. Организаторите на шоуто връчиха специален плакет и тениска на Данаил Киров, който е с основа заслуга за провеждането на Аматьорската баскетболна лига във формат 3х3 във Велико Търново през този сезон.