Страхотно! "Лъвиците" подчиниха олимпийския шампион Бразилия (ГАЛЕРИЯ)

снимка: fivb.org

Националният отбор на България победи олимпийския шампион Бразилия с 3:1 (25:22, 25:21, 20:25, 25:21) гейма във втория си мач от група G на турнира Гран При по волейбол за жени в Маягуес (Пуерто Рико).

Срещата продължи 1:46 час и се игра пред 2100 зрители. Възпитаничките на Марчело Абонданца записаха четвърта поредна победа за България в турнира.

България, номер 43 в света, за пръв път срещна Бразилия в турнира Гран При, но като цяло волейболистките имат 4 победи в седем мача срещу този съперник. Преди тази среща бразилките имаха 29 поредни победи срещу отбори, освен САЩ. За последно те загубиха от Япония през август 2010-а година.

За българския тим се отличиха Добриана Рабаджиева с 16 точки, Страшимира Филипова с 14 и Елица Василева с 13 точки. Емилия Николова добави 12 точки, а Христина Русева записа 10 точки. Фернанда Родригес бе най-полезна за Бразилия с 18 точки.

Първият гейм беше изключително равностоен, а победната точка в него реализира Емилия Николова. Вторият сет продължи с оспорвана игра, а в него точка сложи Рабаджиева.

Бразилките спечелиха третата част с 25:20, след като подобриха блокадата си, но в четвъртия гейм българките контролираха играта и стигнаха до победата.

Днес от 21.00 часа е последният мач на България от втория турнир на Гран При срещу Доминиканската република.

България - Бразилия - 3:1 (25:22, 25:21, 20:25, 25:21)

Съставът на България:Лора Китипова 7, Добриана Рабаджиева 16, Христина Русева 10, Елица Василева 13, Страшимира Филипова 14, Емилия Николова 12, Мария Филипова-либеро (Диана Ненова, Десислава Николова, Цветелина Заркова, Мария Каракашева)