Страхотно изпълнение на Ван Перси измъкна Холандия срещу Еквадор

Чудесно воле на Робин ван Перси осигури равенството на Холандия 1:1 срещу Еквадор в контролна среща, която е част от подготовката на двата отбора за за започващото на 12 юни Световното първенство по футбол в Бразилия.

Джеферсон Морено откри резултата в 9-ата минута, след като наказа неопитната и за първи път играеща в такъв състав защита.

Той се възползва от подаване на Фелипе Кайседо, който малко по-късно обаче напусна терена заради травма в бедрото. Все още не е ясно дали тя е сериозна, но има опасност той да пропусне по-нататъшната подготовка на отбора за Световното първенство.

В 37-ата минута обаче Ван Перси вкара за 1:1 след подаване на Джорди Класи и увеличи актива си в националния отбор на 42 гола.

4086721

До края на мача шанс за изява получиха някои футболисти, които трудно намират място в състава и серията от международни мачове без победа се увеличи на четири.

Иначе "лалетата" бяха първия европейски отбор, който си гарантира място на Световното първенство, припомня БТА. Холандците играха в система 5-3-2, като след мача селекционерът им Луис ван Гаал заяви, че отсъствието на важния полузащитник Кевин Строотман го е принудило на такъв вариант, който може да бъде наблюдаван и по терените на Бразилия. С тази система той си гарантирал сигурност по фланговете в защитата и има налични трима креативни футболисти във всеки един момент на терена.

Ван Гаал започна с 10 играчи от местното първенство този мач плюс Ван Перси, тъй като някои от легионерите едва в края на тази седмица се присъединиха към лагера, докато местните са малко по-напред в подготовката.

Ван Перси пропусна да донесе успеха на домакините в 63-ата минута, когато само едно докосване беше достатъчно, за да прати топката в мрежата след пробив и центриране на Патрик ван Аанхорлт.