Страхотна Шарапова продължи към 1/4-финалите на "Ролан Гарос"

Бившата номер 1 в света Мария Шарапова намери място сред 1/4-финалистите на Откритото първенство на Франция, благодарение на днешния си двусетов успех над Агнешка Радванска - 7-6 7-5.

Победата не дойде никак леко за Маша, която отново демонстрира силен характер и навакса значително изоставане още в първата част на мача. Радванска поведе с 4-1 гейма и вече се виждаше със сет аванс, преди обаче рускинята да осъществи впечатляващ обрат и в крайна сметка да доведе нещата до тайбрек, спечелен от нея.

Шарапова трябваше да осъществява обрати и във втория сет на сблъсъка, когато нейната опонентка на няколко пъти имаше сетбол за изравняване на резултата. При 5-4 гейма Радванска поведе с 40-0, но Маша отново изуми трибуните в Париж, съумявайки да навакса и това си изоставане.

Тук сякаш психиката на Радванска не издържа, а до края набралата скорост Шарапова сложи край на спора, печелейки и втория сет в двубоя.

В спор за място на 1/2-финалите, Мария Шарапова ще се изправи срещу победителката от мача между Андреа Петкович и Мария Кириленко, който се играе в момента. В случай, че Маша продължи към 1/2-финалната фаза, то тя ще изравни най-доброто си постижение на "Ролан Гарос" до този момент.