Страхотна победа над Русия за националите по волейбол

снимка: cev.lu

Мъжкият ни национален отбор по волейбол записа трета победа на Европейските олимпийски игри в Баку. В мач от предварителна група В на надпреварата момчетата на Николай Желязков се наложиха над Русия с 3:1 гейма.

В "Кристалната зала" в азербайджанската столица нашите излязоха на полето в състав Жани Желязков, Тодор Алексиоев, Георги Братоев, Валентин Братоев, Светослав Гоцев и либеро Мартин Божилов.

След силна серия от начален удар на Валентин Братоев националите ни натрупаха преднина, която при първото техническо прекъсване бе 3 т. До края на гейма нашите успяха да задържат предимството си благодарение на отличния сервис, който изпълняваха, като на моменти разликата достигаше и 7 т.

Така без особени проблеми успяхме да затворим гейма с 25:22. Втората част стартира по-оспорвано. Никой от двата отбора не успя да се откъсне напред до средата на гейма. Тогава на сервис застана Полетаев и след серия от силни начални удари, "сборная" поведе 4 т. Волейболистите ни не съумяха да намалят изоставането си и отстъпиха в частта с 18: 25.

Третият гейм също вървеше точка за точка почти до края. Съобразителна игра на българите на сервис и в атака обаче ни позволи да поведем в резултата с 2:1 след 25:23. Загубата в тази трета част се отрази на играта на руснаците. Те продължиха да грешат и в четвъртата, а първото техническо прекъсване в нея дойде при 8:2 за момчетата на Ники Желязков.

След много добри отигравания на Жани Желязков и Тодор Алексиев затворихме гейма на 25 т. Най-резултатен в срещата стана именно Желязков, който завърши с 20 т. За "сборная" се отличи Виктор Полетаев със 17. Въпреки загубата Русия остава начело в класирането с 9 т. Тимът ни пък се изкачи втора позиция с 8 т. Следващият мач за нашите в Баку е в понеделник срещу Словакия, посочва ТВ7.

Русия - България - 1:3 (22:25, 25:18, 23:25, 17:25)
Словакия - Белгия - 3:1 (25:22, 19:25, 25:21, 25:19)