Страхотна финална четвърт носи нов успех за Лейкърс

галерия:

Лос Анджелис Лейкърс надви Юта Джаз със 101:77 след обрат и безгрешна последна четвърт, завършила 28:6 в полза на „езерняците" в пореден мач от НБА игран рано тази сутрин. Това бе и десети пореден успех за миналогодишния шампион на НБА, който затвърди лидерството си в Западната конференция с актив от 17 победи и 3 поражения, което е най-доброто постижение в историята на тима на този етап от надпреварата.



Звездата на тима Коби Брайънт наниза 27 точки и направи 8 асистенции за победата на Лейкърс, а съотборникът му Пау Гасол записа поредния си дабъл-дабъл в лигата - 19 точки и 12 борби.

 

Дереон Уилямс бе най-резултатен за Юта със своите 17 точки и 8 аистенции, следван от Мехмет Окур и Си Джей Майлс, добавили по още 14.

 

Тимът на Юта, който не е побеждавал Лейкърс в Лос Анджелис от 2006 година насам, записа 9-тото си поражение за сезона и заема 7-мото място в класирането с актив от 12-9.