Страхотен вратар и три греди избавиха Лудогорец срещу Берое (ВИДЕО)

снимка: Пресслужба Берое

Шампионът на България Лудогорец като по чудо се опази от загуба в гостуването си на Берое в голямото дерби на 8-ия кръг на българската А група. Срещата в Стара Загора завърши 0:0, но само заради феноменалните изяви на вратаря на „орлите“ Милан Борян, който доказа, че има място в титулярния състав вместо Футболист номер 1 на България Владислав Стоянов.

На три пъти пък гредата помагаше на „орлите“ след опасни удари на играчи на Берое, които не можаха да материализират превъзходството си на терена и в числеността на футболистите. В 41-ата минута Светослав Дяков бе изгонен с втори жълт картон и обрече на глуха защита съотборниците си през второто полувреме, но главно заради добрите намеси на Борян до гол не се стигна.

Taка Берое остана единственият отбор без загуба до момента в първенството, но остава и със съжалението, че не успя да надделее над шампионите. „Заралии“ с 14 точки са на трето място в момента в класирането, като изостават с 1 точка от втория Лудогорец и лидера Литекс, който по-рано днес спечели с 2:0 визитата си на Ботев (повече подробности вижте НА ТОЗИ ЛИНК).

Берое не можа да оглави класирането за първи път от три години, а Лудогорец под ръководството на Едуард Ераносян записа второ поредно равенство и не можа да оправдае реномето си на отбора с най-много голове като гост и с най-много голове в мачовете си.

Beroe - Ludogorets 0:0by mohamed1021

В първите 20 минути от срещата Берое бе отборът, който по-добре се възползваше от своите възможности, макар да не успя да стигне до чисто голово положение. Вратарят Милан Борян трябваше да се намесва на няколко пъти, като в 12-ата минута Неманя Милисавлевич отправи най-опасния удар, който бе отразен от стража на "орлите".

Те от своя страна рядко затрудняваха защитата на съперника и изпитваха проблеми да противодействат срещу атакуващото трио на "заралии", което определено бе по-активно от офанзивните играчи на Лудогорец.

В 25-ата минута бе съдадено първото чисто положение, при което Берое трябваше да поведе с 1:0. Спас Делев центрира от ъглов удар и Борян увисна във въздуха, давайки шанс на Елиаш да играе с топката на празна врата, но някак последния не намери очертанията и нацели гредата.

В 32-ата минута Делев от пряк свободен удар затрудни Борян, след като топката тупна пред вратаря, но той успя да я улови. В 41-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко, и то тъкмо когато започна да отговаря на предизвикателството на домакините. Веселин Минев обърка подаване на центъра, а Дяков бе изпреварен от Елиаш, след което го фаулира и съдията логично му показа втори жълт картон.

Стивън Петков изпревари Веселин Минев за висока топка малко след подновяването на играта и предизвика нова добра намеса от страна на Милан Борян. В 53-ата минута вратарят изби в гредата топката след нов много опасен удар на Петков, с което се погрижи Лудогорец да не изостава в резултата.

Натискът на Берое не стихваше, но Милан Борян продължаваше с изумителните си намеси пред вратата. Първо той попречи на Милисавлевич да се разпише от изгодна позиция, а в 71-ата минута на два пъти спаси удари на Спас Делев от наказателното поле, при които Топредото бе оставен сам пред рамката.

В 80-ата минута Георги Божилов бе изведен сам срещу вратаря и пробва да го преодолее с елегантно копване, но кълбото срещна напречната греда (за трети път). Малко по-късно Терзиев едва не си отбеляза автогол с изчистване на прострелно центриране на Спас Делев.

В крайна сметка двата тима поделиха точките, от които по-доволни останаха, определено, шампионите.