Страхотен Гришо отнесе Алмагро и ще играе 2-ри кръг в Синсинати

Завърналият се в топ 30 Григор Димитров зарадва българските фенове на тениса с престижна победа над световния номер 15 Николас Алмагро със 7:6 (2), 6:4 по пътя си към 2-ия кръг на Мастърс турнира на твърди кортове в Синсинати.

Гришо не само си заслужи 20 055 долара от наградния фонд (който е на стойност 3 729 155 долара) и 45 точки за ранглистата, но и взе сладък реванш срещу реномирания испанец за поражението от него на Откритото първенство на Австралия по-рано през годината.

Тогава Алмагро беше в топ 10, а днес във втория гейм не можа да се противопостави по най-добрия начин срещу Гришо, който освен всичко друго, се оказа и по-търпеливият и по-спокоен от двамата на корта.

Следващият опонент на Григор в Синсинати ще бъде Брайън Бейкър, който по-рано днес елиминира Денис Истомин след победа със 7:5, 6:3.

Димитров направи цели 19 аса срещу само 6 на съперника си, а двойните грешки бяха равни между двамата - по 2. Определено сервисът беше основното оръжие на българина, като той вкара 63% от първия си начален удар и спечели 84% от разиграванията при успешен първи сервис.

Също така Гришо се понрави с големия брой уинъри - цели 32 срещу само 20 за Алмагро, който пък направи 25 непредизвикани грешки срещу 23 от страна на Димитров.

Гришо съсипа от асове съперника си в първите три гейма и не индикира по никакъв начин, че се притеснява да използва сервиса си като основно оръжие и в моментите, когато защитаваше точки за пробив.

При 1:1 Алмагро си спечели леко предимство с хубав минаващ удар, но Димитров отговори с трети ас само в рамките на третия гейм. Испанецът изравни, но Гришо отново направи директна точка от сервис, като този път успя да вземе гейма.

При 3:2 Григор успя да се възползва от една от малкото си възможности за пробив и дори демонстрира умения при игра на мрежата, с които стигна до брейкпойнт. В маратонско разиграване българинът принуди съперника си да сбърка и поведе с 4:2 след първия пробив в мача.

Вместо да приключи двубоя при 5:3 в своя полза, Гришо допусна спад в играта си и позволи на Алмагро да върне пробива, след което бързо да изравни резултата със сервис гейм на нула. В крайна сметка обаче Димитров взе своето в последвалия тайбрек и поведе със 7:6, давайки само 2 точки на противника си.

Вторият гейм протече почти идентично, като за наше щастие, Гришо отново първи направи пробив при 3:3, благодарение най-вече на грубите грешки на Алмагро. Димитров беше в по-изгодна позиция и продължи да се възползва от неточностите в играта на испанеца, за да стигне до сервис гейм при 5:4 за място във втория кръг на турнира.

Великолепен бекхенд по правата измъкна Гришо от конфузна ситуация при 30-30 в решителния 10-ти гейм, а с поредния мощен сервис българинът изпълни задачата си и взе реванш от Алмагро!