Страхотен гол извиси Интер над Милан (ВИДЕО)

Интер спечели голямото дерби на третия кръг от италианската Серия А, побеждавайки Милан с 1:0 на стадион „Джузепе Меаца“ в битката за „Малката Мадона“. Единственото попадение в срещата бе дело на Фреди Гуарин в 58-ата минута, който с феноменален изстрел от 20-ина метра не остави никакви шансове на иначе блестящо представилия се вратар Диего Лопес.

Милан отстъпваше в играта до момента, в който инкасира гола, но след това вложи много усилия в търсене на изравнително попадение, което така и не дойде. Така „росонерите“ се изложиха срещу градския съперник, след като го бяха победили в приятелски мач през лятната пауза и в мини-турнира Трофео ТИМ.

Благодарение на побдата си Интер е едноличен лидер в класирането с пълен актив от 9 точки - „нерадзурите“ са единственият тим в Серия А без грешна стъпка от началото на сезона. „Росонерите“ са с 3 точки на 12-то място.

В 163-ото издание на градското дерби между Интер и Милан „нерадзурите“ спечелиха за 61-ви път, докато символичните гости останаха с 50 победи в актива си в историята. Освен че спечелиха важен успех в рамките на новия сезон и се изкачиха на върха в класирането, "нерадзурите" прекратиха негативна серия от пет мача без успех над градския съперник.

В петата минута бе отправен първият опасен удар към една от двете врати, дело на Стеван Йоветич от около 25 метра, след като "росонерите" не можаха да изнесат топката, а черногорският национал не се сдържа да пробва късмета си от значителната дистанция.

Интер държеше топката повече в първия четвърт час, но не създаваше чисти голови положения пред противниковата врата и двубоят изглеждаше равностоен, въпреки повечето владеене на кълбото от страна на символичните домакини.

Полувремето измина без чисти голови положения, но с предимство на Интер във владеенето на топката - все пак, фактът, че "нерадзурите" за първи път излизаха в такъв състав на терена, им повлия негативно да завършват по майсторски начин акциите си. "Росонерите" пък се стараеха предимно да отбиват атаките на съперника и не организираха повече от една-две контри.

"Нерадзурите" създаваха всичко по-интересно през първата част и в самия ѝ край стигнаха до чисто голово положение, но Икарди не можа да преодолее Диего Лопес, оставен сам срещу вратаря след великолепно извеждащо подаване на Йоветич. С това чисто положение завърши първата част, след която определено Милан бе по-доволният отбор от нулевото равенство.

След почивката Милан заигра по-агресивно, но отново Интер стигна първи до добро положение за гол, което бе пропиляно с изстрел с глава на Фреди Гуарин, който провокира отлична намеса от страна на Диего Лопес след центриране отляво.

В 58-ата минута обаче Интер все пак поведе в резултата, благодарение на великолепен изстрел на Фреди Гуарин, който получи топката след трудно изнасяне от собсветната половина от страна на домакините. Колумбийският халф напредна отдясно към средата на терена и си освободни позиция за стрелба, като с по-слабия си ляв крак простреля Диего Лопес от около 20 метра, за да взриви синьо-черната част на Милано - 1:0.

Fredy Guarin Goal Inter 1 - 0 AC Milan Serie A...by funnyno1

Милан се опита моментално да върне попадението и да отговори на предизвикателството, като Марио Балотели бе пуснат в игра, но по-чистот положение бе създадено пред вратата на Диего Лопес. След центриране отдясно Мауро Икарди с глава не можа да зачсече топката в очертанията на вратата и пропусна да реализира важен гол за тима си.

В 77-ата минута Балотели се измори от немощта в нападение на съотборниците си и реши сам да вземе в ръцете си офанзивната част на играта на "росонерите", като стреля от около 25 метра, но прати кълбото встрани от вратата.

Балотели създаде и следващото опасно положение пред вратата на Интер, които иначе видимо приеха играта в собствената половина и умело се защитаваха от набезите на "росонерите". Балотели от пряк свободен удар на окол 30 метра обаче провокира великолепна намеса от страна на Ханданович, с която стражът на Интер опази лидерството на тима си.

До края на срещата играта се развиваше предимно пред наказателното поле на Интер, но символичните гости не успяха да стигнат до чисто голово положение и трябваше да приемат загуабата, след като не се възползваха от многобройните си центрирания.

Състави

Интер има пълен актив от шест точки преди двубоя за честта на Малката Мадона, докато „росонерите“ са с три пункта към момента.

На вратата за „нерадзурите“ застава Самир Ханданович, а пред него от дясно наляво се подреждат Давиде Сантон, Гари Медел, Джейсон Мурийо и Жуан Жесус. Фреди Гуарин, Джорфи Кондогбиа и Фелипе Мело оперират в средата на терена, а в предни позиции се разчита на Иван Перишич, Мауро Икарди и Стеван Йоветич.

Диего Лопес е вратар на Милан, а пред него в защита са се наредили Игнасио Абате, Клаудио Сапата, Алесио Романьоли и Матия де Шильо. Юрай Куцка, Рикардо Монтоливо и Джакомо Бонавентура оперират в средата на терена, а Кейсуке Хонда подпомага двамата напдатели Карлос Бака и Луис Адриано.