Страхотен гол донесе равенство на Боливар срещу Ланус

Забележителен удар от далечно разстояние на Вилям Ферейра спечели равенство 1:1 на боливийския футболен клуб Боливар в гостуване на аржентинския Ланус в първи четвъртфинален мач от южноамериканския турнир Копа Либертадорес.

Аржентинците поведоха в резултата на стадион "Нестор Диас" още в осмата минута и доминираха изцяло в срещата, но така и не успяха да увеличат преднината си от гола на Оскар Бенитес с още едно попадение.

Вместо това, капитанът на гостите Ферейра получи топката в първата минута на добавеното време и стреля от над 30 метра от вратата, а тя се оплете в мрежата зад Агустин Маркесин за 1:1.

Реваншът е насрочен за 16 май от 1:30 българско време на стадион "Ернандо Силес" в боливийската столица Ла Пас.

Уругвайският Дефенсор Спортинг не срещна затруднения в първия си четвъртфинал срещу Атлетико Насионал, печелейки мача в Колумбия с 2:0, информира БТА.

Попаденията отбелязаха Леонардо Паис и Андрес Николас Оливейра в последните 13 минути.