Стойков и Аврамов се завръщат за Лукойл

Тодор Стойков и Божидар Аврамов ще се завърнат в състава на Лукойл Академик за двубоя от Националната баскетболна лига на България срещу Ямбол, съобщиха от клуба.

Срещата е с начален час 20:00 в зала "Диана", където домакините ще търсят реванш пред своя публика и ръководството след тежката загуба 69:91 срещу Балкан миналата седмица.

Капитанът Стойков лекува счупен пръст на ръката след двубоя срещу Будучност в София в средата на декември, но бе включен в състава и за победата над Черно море с 87:65 миналата събота в Правец. По препоръка на медицинския екип на Лукойл, Стойков не записа нито минута срещу родния си клуб. Днес обаче се очаква той да играе.

Божидар Аврамов счупи кост в ръката в края на ноември и от тогава не е участвал в официални мачове на отбора. Националът тренира от седмица насам и не е изключено също да получи първи минути за годината именно срещу Ямбол.

Ямбол е на пето място в класирането на НБЛ (7-6), Лукойл Академик е на първо (11-2). Двубоят в зала "Диана" се явява своеобразен дебют начело на първенеца на България за изпълнителния директор на клуба Сашо Везенков. Той бе на пейката и при успеха срещу Черно море с 87:65 в Правец в последния кръг.