Стойчо Стоилов извади Литекс, служебна победа за Левски с 3:0

Отборът на Левски победи служебно с 3:0 Литекс на стадион "Георги Аспарухов" в най-интересния сблъсък на 20-я кръг на А група. Срещата се разви доста интересно, като първо в 7-та минута бе спестен червен картон на Веселин Минев. Последва обаче такъв за Бьорн Йонсен за същото нарушение. В края на първата част и Перес бе изгонен, което накара играчите на Литекс да се приберат в съблекалнята. Това доведе и до служебната победа за "сините".

В средата на първата част Данило Асприля изведе "оранжевите" напред в резултата, като до последно те водеха с 1:0 на Герена.

Срещата започна добре и за двата отбора, като те опитваха да владеят повече топката и да пресират. 7 минути след началото на срещата се стигна и до първата "схватка" в срещата. При отсъден фаул за Левски, капитанът Веселин Минев си позволи да удари без топка Данило Асприля, но главният рефер Георги Йорданов показа само жълт картон на бека.

15 минути след началото на двубоя Литекс остана с човек по-малко. Мигел Бедоя и Бьорн Йонсен се сблъскъха в средата на терена, след което нападателят на "оранжевите" си позволи да избута нисичкия испанец на земята без топка, за което бе изгонен с директен червен картон. Припомняме, че 8 минути по-рано Минев постъпи по същия начин, но бе наказан само с жълт цвят.

Въпреки че са в намален състав, ловчанлии успяха да поведат в резултата. Данило Асприля бе сам в предни позиции, когато получи извеждащ пас. Там бе Милиев, който опита да върне с глава към Йоргачевич, но пасът бе прекалено слаб и колумбийският нападател изпревари бранителя на Левски и необезспокояван изведе тима си напред в резултата - 0:1.

Постепенно играчите на Стойчо Стоев наложиха натиск и в 29-та минута Мики Орачев уцели напречната греда след удар с глава, а веднага след това Костадинов при добавката би високо над вратата. 12 минути преди почивката пък Белаид нанесе опасен удар, но Винисиус показа добра класа и изби в корнер.

Силната игра на "сините" продължи до 45-та минута, когато отново се стигна до поредния спорен момент в мача. При една от поредните атаки на Левски Перес се сдърпа с Бедоя, като играчът на Литекс си позволи да хване 10-ката на Левски за врата и заслужено бе изгонен, след като допълнителния съдия даде сигнал за нарушението.

В продължението на срещата изнервената обстановка продължи. Дори се стигна до там, Стойчо Стоилов да слезе на терена и да призове играчите на Литекс да напуснат терена. Логичното се случи и играчите на Литекс вече не са на стадиона. В крайна сметка мачът е прекратен и е отсъдена служебна победа за Левски с 3:0.

Преди тази среща "сините" заемаха второто място, като отстъпваха на лидера Лудогорец единствено по голова разлика. По-рано днес шампионите се наложиха с 2:0 над Черно море и в момента са с актив от 38 точки, като Левски отново може да се изравни с тях на върха.

Литекс от своя страна е на 4-та позиция с 33 пункта, като при победа на Герена днес ще изпревари Левски.

Срещата се очаква с голямо нетърпение и поради факта, че по-рано през седмицата "оранжевите" изхвърлиха момчетата на Стойчо Стоев от турнира за Купата на България, след като ги победиха на градския стадион в Ловеч с 3:0 след продължения.

В последната среща от шампионата пък, Левски се наложи с 2:1 над днешния си опонент насред Ловеч.

"Сините" ще излезнат в състав Йоргачевич, Александров, Белаид, Милиев, Минев, Прохазка, Цонев, Орачев, Костадинов, Гаджев и Бедоя.

Люпко Петрович пък ще заложи на Винисиус, Недялков, Гълъбов, Рафа, Попов, Бумал, Нунеш, Малинов, Виана, Асприля и Йонсен.