Стойчо не се яви на детектора на лъжата, Майкъла призна за разговори със Стоичков

снимка: Булфото

Стойчо Младенов отказа да се яви на детектора на лъжата, който бе сформиран от TV7 за да се изяснят нападките между бившия наставник и спортния директор на тима Георги Илиев - Майкъла.

 

Рано тази сутрин на уговорената среща на детектора на лъжата се яви само Георги Илиев, докато Стойчо Младенов отказал с мотива, че не иска да продължава в този цирк.

 

След това обаче Георги Илиев също отказа да се яви на детектора на лъжа при отсъствието на Стойчо Младенов. Въпреки подканата от водещите, че ще стане герой, той не се съгласи защото това било между него и Стойчо.

 

Единствено Георги Илиев заяви, че никога не е преговарял с друг треньор зад гърба на Младенов, като само се е шегувал със Стоичков в частен разговор.

 

„Бяхме с Христо Стоичков на нова година и му казах в рамките на шегата, че вратите на ЦСКА  са отворени за него. Всички легенди на „червените" имат място на „Българска Армия". Казах му, че следващия му тим задължително трябва да бъде ЦСКА," сподели Майкъла.

 

Ръководството на „Титан" успя набързо да конфронтира две от най-силните личности на „Армията". Всичко започна преди една седмица, когато Стойчо Младенов бе уволнен от ръководството и след това наставника заяви, че е разочарован от Майкъла, защото е знаел за неговото уволнение и нищо не му е казал.

 

"През цялото време е знаел за уволнението ми, а не направи нищо, за да ме подготви. Нещата са крайно нечестни и подмолни", бяха думите на Младенов малко, след като бе освободен от поста на старши-треньор.

 

След това обаче Георги Илиев се оправда в студиото на TV7, че не е знаел за уволнението на Стойчо, което било решено от собствениците преди това. Освен това обаче Майкъла пожела да застане на детектор на лъжата и дори нападна Стойчо като го обвини, че е взимал комисионни по трансфери.

 

Т.нар. детектор на лъжата е един от най-точните методи за изясняване на всякакъв вид спорове. Може би именно, за да не изяде хляба на голям процент от юристите, полиграфът не се признава и за официално доказателство в съда. Изключение са само два щата в Америка, които дават юридическа достоверност на резултатите. Истината обаче е, че има само 3% вероятност да излъжете детектора, но за това са необходими години на тренировки. След серия от базови въпроси, чийто отговор задължително е "да" се стига и до възловите за темата питания. Изследването продължава около час и за всяка тема, както базовите, така и основните въпроси, се повтарят в разбъркан ред поне 3 пъти. Полиграфът следи кожно-галваничните реакции на тествания субект и отчита с 97% точност дали сте отговорили с истина или лъжа.