Стойчев и Казийски: След 1-ия гейм променихме поведението си

снимка: cev.lu

Треньорът на световните клубни шампиони Итас Диатек Трентино (Тренто) Радостин Стойчев беше доволен от представянето на възпитаниците си само след 1-ия гейм в мача срещу Каза (Модена), спечелен с 3:1.

Капитанът на Тренто Матей Казийски се развихри със 17 точки за победата, а точно толкова нанизаха и другите асове на тима Османи Хуанторена и Ян Щокър.

Първият гейм бе спечелен от гостуващия тим с 24:26, но три директни точки от сервис на Казийски вдъхновиха Тренто за смазващ успех с 25:9 във втората част. До края домакините продължиха да доминират и затвориха мача след 25:14 и 25:18.

„Модена игра много добре, особено в 1-ия сет и ни създаде много проблеми", коментира след края на срещата Матей Казийски.

„Осъзнахме, че ще трябва коренно да променим поведението си на игрището, за да спечелим. Точно така и стана в следващите 3 гейма, но решаваща беше втората част, когато излязохме по-концентрирани и с напълно различна нагласа към мача.

Много важни 3 точки спечелихме, защото те ни доближават до върха в Серия А1", завърши българският посрещач, който беше определен за най-полезен играч в мача.

„Доволен съм от резултата и от чудесната реакция на момчетата, след като загубихме първия гейм", заяви наставникът Радостин Стойчев.

„Тогава осъзнахме, че без правилната настройка към мача нямаме шанс да спечелим, а загубата беше реална опасност. Започнахме да ставаме все по-ефективни в атака и това се отрази положително.

Модена определено се срина във втория сет, но пък и ние не позволихме на съперника да надгради над чудесния си старт", завърши Стойчев.