Стойчев и Казийски: Сами върнахме Пиаченца в борбата

снимка: cev.lu

Българските асове на Итас Диатек Трентино (Тренто) Радостин Стойчев и Матей Казийски признаха превъзходството на Пиаченца във финалния сблъсък, спечелен от домакините с 3:1, с което те изравниха серията на 1:1.

В 4-ия гейм Тренто поведе с 8:1 и имаше няколко сетбола, за да вкара двубоя в тайбрек, но след аут на Матей Казийски се стигна до драматично 32:30 за Пиаченца и 3:1 в тяхна полза.

„От втория гейм нататък, според мен, някак си намалихме усилията и старанието. Имахме топката в свое владение много често, но поради липса на концентрация не можахме да завършим успешно доста атаки", сподели Казийски.

„Отборът на Пиаченца се постара много да ни победи, но самите ние им позволихме да върнат интригата в сблъсъка.

Това се отрази позитивно на морала им, защото те се мобилизираха и заиграха изключително силно, подкрепяни мощно от феновете си. Домакинското им предимство имаше голямо значение, особено в 4-ия сет.

Тогава ние имахме толкова голяма преднина, че си помислихме, че всичко е решено, но не беше така. Дадохме им шанс да направят обрат и до края на срещата не можехме да наложим своя ритъм", завърши Матей.

„Пиаченца заслужено спечели мача", категоричен бе старши треньорът на Тренто Радостин Стойчев.

„Не можехме да се справим с определени ситуации както искахме и не отиграхме някои положения както трябваше. За победа ни трябваше по-сериозно присъствие на духа, което не видях на полето.

Тактически нямаме толкова възможност да се подготвяме специално за всеки следващ мач, така че понякога ни трябва малко повече психика и повече желание за успех.

Накрая опитахме да направим нещо и да отреагираме, но вече бе прекалено късно, за да спечелим", завърши Стойчев.