Стойчев и Казийски на финал в Шампионската лига

снимка: cev.lu

Тимът на Халкбанк (Анкара) начело с Радостин Стойчев и с Матей Казийски в състава се класира на финал в Шампионската лига по волейбол.

На полуиналите турският тим се наложи над полския Ястжембски (Венгел) с категоричното 3:0 (25:21, 25:19, 25:19) и утре ще играе в битката за трофея срещу Белогорие (Белгород).

Именно Халкбанк е домакин на финалната четворка в Шампионската лига, а за тимът това ще бъде първи двубой от такъв ранг в историята. По-рано днес пък руският тим се наложи над своите сънароднизи от Зенит (Казан) с 3:1 (25:19, 22:25, 25:18, 25:17) в другияполуфинал.

Матей Казийски се отличи със 7 точки за победата на Халкбанк над Ястжембски, а най-резултатен с 15 точки бе Османи Хуанторена. Българинът обаче впечатли със 100% позитивно посрещане и 90% перфектно, като отрази 10 сервиса.

За Ястражебски най-много точки – 10 отбеляза полският национал Михал Кубяк.

Поляците успяваха да поведат в началото и на трите гейма, като във всеки от тях бяха начело преи първото техническо прекъсване – съответно с 8:6, 8:5 и 8:5. До втората пауза обаче те губеха аванса си, след което не успяваха да се върнат в геймовете.

В третия гейм обратът за Радо Стойчев и компания дойде най-бавно, като равенството се запази до 13:13, но след второто техническо прекъсване Халкбанк се откъсна и затоври мача по категоричен начин.