Стоук Сити в ролята на Гринч – открадна Коледата на Ван Гаал (ВИДЕО)

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Луис ван Гаал може би е водел тима за последен път на специалния кръг на 26 декември – Деня на отварянето на подаръци в Англия. Неговите „червени дяволи“ загубиха с 0:2 гостуването си на Стоук Сити и по този начин съдбата на холандския специалист изглежда решена – още по-рано през седмицата имаше спекулации за уволнението на Ван Гаал, но при поредноо поражение на тима му едва ли има начин той може да запази поста си.

Бившият футболист на Барселона Боян Къркич (един от петимата носители на трофея в Шампионска лига в състава на Стоук Сити) откри резултата в 19-ата минута. Мемфис Депай направи ужасяваща грешка в близост до собственото наказателно поле и с нелеп опит да върне към вратаря осигури празно пространство за Глен Джонсън. Той пък центрира към точката за дузпа и непокритият Боян прониза мрежата на Юнайтед за първи път.

В 26-ата минута друг носител на титлата в Шампионска лига – Марко Арнаутович – направи резултата 2:0 в полза на домакините. Боян изпълни в стената пряк свободен удар до пеналтерията, а топката попадна в Арнаутович. Бившият нападател на Интер с фамозен изстрел от около 22 метра прати кълбото неспасяемо в горния десен ъгъл на Давид де Хеа.

Така Арнаутович отбеляза шестия си гол от началото на сезона, след като по-рано с две попадения по спомогнал за успеха над Манчестър Сити на „Британия“.

Стоук Сити прекрати мини-серията си от два мача без победа и вече има 26 точки, които, поне временно, му определят осма позиция в класирането. Манчестър Юнайтед остава с 29 пункта на шесто място, като записа трета поредна загуба и вече пет последователни срещи не познава вкуса на успеха.

Уейн Рууни се появи в игра след почивката и освежи действията на гостите, които упражниха стихиен натиск, но именно капитанът им изпусна най-чистото положение, а Антони Марсиал също не се възползва от добра възможност да се разпише.

Вратарят на Стоук Джак Бътланд отново доказа защо е вратарят във Висшата лига с най-добър процент на отразени удари спрямо броя на отправените към очертанията на вратата му – 82%.

За първи път от 2010 година пък Манчестър Юнайтед допуска поне два гола в три поредни мача от първенството, но през 2010 година тимът игра 1/4-финал в Шампионска лига, докато сега отпадна още в груповата фаза.