Стоук Сити продължи добрата серия и срещу Ливърпул

Стоук Сити надви Ливърпул с 3:1 на своя „Британия стейдиъм" и продължи доброто си представяне в Премиършип.

Резултата откри Стивън Джерард от дузпа още във втората минута, отсъдена за нарушение срещу Луис Суарес, но само за десетина минути „грънчарите" направиха пълен обрат след попадения на Джонатан Уолтърс и Кенуайн Джоунс.

В началото на втората част Уолтърс вкара втория си гол в срещата и общо трети във вратата на Пепе Рейна, с което донесе успеха на домакините.

Победата позволи на Стоук Сити да продължи серията си на девет поредни срещи без поражение, с което тимът заема осма позиция в таблицата на Премиършип с актив от 28 точки.

Ливърпул пък затвърди колебливото си представяне и записа шесто поражение в шампионата. Мърсисайдци се намират на десето място с 25 пункта.

Двубоят стартира шеметно и още в 36-та секунда реферът Хауърд Уеб отсъди дузпа за задържане на Луис Суарес в наказателното поле на домакините от страна на Райън Шоукрос. Стивън Джерард бе точен от бялата точка и изведе „червените" напред.

Отговорът на „грънчарите" не закъсня и само три минути по-късно резултатът бе изравнен. Даниел Агер допусна грешка като свали топката с глава в краката на Джонатан Уолтърс и той буквално разстреля Пепе Рейна от няколко метра.

Стоук вдигна оборотите и в 13-та минута обратът вече бе факт. Точен за 2:1 бе Кенуайн Джоунс, който засече топката с глава след центриране от ъглов удар.

Въпреки че до края на полувремето нов гол не падна и пред двете врати бе горещо като домакините имаха инициативата през първата част от него, докато Ливърпул се активизира в последните му минути.

Второто полувреме стартира с греда за Ливърпул след удар на Луис Суарес още в самото му начало. Вместо обаче да изравнят гостите бързо допуснаха и трето попадение. В 49-та минута Джоунс свали топката с глава след дълго изпълнение на тъч, Уолтърс я овладя на гърди и от воле я изпрати за трети път в мрежата на Пепе Рейна. Това бе шестият гол на Джонатан Уолтърс в Премиършип, с който той изпревари тарана на „грънчарите" Питър Крауч.

В минутите след това попадение тимът на Ливърпул изглеждаше объркан, но домакините не успяха да се възползват и да вкарат четвърто попадение. Постепенно мърсисайдци се поокопитиха, погледнаха по-сериозно към вратата на Асмир Бегович и пропуснаха няколко положения най-вече чрез Суарес и Джерард.

Изглеждаше обаче сякаш футболистите на Брендън Роджърс нямат увереността, че могат да вземат нещо от „Британия стейдиъм" и в крайна сметка допуснаха поражение.