Стоук обърна Суонси на "Британия"

Джонатън Уолтърс се разписа с глава от около 10 метра в 76-ата минута и донесе победата с 2:1 в полза на Стоук Сити у дома срещу Суонзи в мач от осмия кръг на английското първенство.

"Грънчарите" изоставаха в резултата след 34 минути игра, но успяха да направят пълен обрат и да се поздравят с трите точки.

В 34-ата минута отборът от Уелс взе аванс на "Британия Стейдиъм" чрез Вилфред Бони, който беше точен при изпълнение на дузпа. Най-тежкото наказание във футбола беше отсъдено заради нарушение на Райън Шоукрос срещу Бони.

Чарли Адам пък изравни три минути преди края на първата част също от дузпа, отсъдена за фаул на Анхел Ранхел срещу Виктор Моузес. 14 минути преди края Уолтърс донесе победата.

Суонзи е без победа в пет поредни двубоя, след като записа три поредни успеха на старта в шампионата.

"Лебедите" са на осма позиция във Висшата лига с 11 точки, докато Стоук Сити се намира на 10-о място, също с 11 точки.