Стоук изненада Манчестър Сити

снимка: АП

С попадение на Джеймс Бийти в 45 минута Стоук Сити хвърли „бомбата" на 24 кръг на Премиършип, побеждавайки мултимилионерите на от Манчестър Сити с 1:0. През целия трансферен прозорец „гражданите" искаха да привлекат футболния елит на Европа и по този начин да си осигурят по-предно класиране в Англия. Първият им план се провали, а на път е това да стане и с вторият, след като днес отново изгуби точки срещу отбор, който всички очакваха да победи.


Подвигът на Стоук е още по-сериозен, защото отборът трябваше да играе от 38 минута с човек по-малко, когато беше изгонен Делап. След този мач Сити ще се срине още в класирането, където до сега заемаше девето място, но с мач по-малко. Стоук пък са 16-ти.