Стоте точки са факт! Край на един исторически за Реал (М) сезон

Новият шампион на Испания Реал Мадрид завършва кампанията си в Примера Дивисион с изумителните и безпрецедентни 100 точки, след като днес "лос бланкос" разгромиха с 4:1 гостуващия Майорка в мач от последния 38-и кръг.

Кристиано Роналдо, Карим Бензема и Месут Йозил на два пъти бяха точни за Реал, докато почетният гол за балеарците бе дело на Гонзало Кастро в началото на втората част. За "кралския клуб" това бе 32-а победа от 38 изиграни мача в Примера, като по този показател "белите" доминират над Барселона с 4 успеха повече. Реал Мадрид завършва сезона и с рекордните 121 отбелязани попадения, докато допуснатите са 32.

Преди началото на срещата футболистите на Майорка направиха традиционния шпалир пред новия шампион, което обаче далеч не омилостиви футболистите на Жозе Моуриньо. Играчите в бели фланелки бяха твърдо решение да зарадват пълния "Сантяго Бернабеу", като до голяма степен го сториха.

Въпреки, че мачът бе последен за сезона, Моуриньо пусна почти оптимален състав. Анхел Ди Мария отстъпи мястото си сред титулярите на Гонсало Игуаин, но с изключение на това, всички титуляри на "белите" бяха на линия.

Още в 6' Игуаин вкара топката в мрежата на Дуду Ауате, но голът бе отменен поради много спорна засада. В 19' резултатът все пак бе открит, като точен бе Кристиано Роналдо. Португалецът се извиси след центриране на Марсело и с глава отбеляза за 1:0. Четири минути по-късно "белите" удвоиха, след като Бензема получи пас от Игуаин и с техничен удар намери ъгъла, покачвайки на 2:0.

До почивката нови попадения нямаше, но до такива се стигна през вторите 45 минути. В 49' резултатът на "Бернабеу" стана класически, а първият си гол за вечерта отбеляза Месут Йозил. Германският национал вкара едва третото си попадение в Примера за сезона, но 120 секунди по-късно Майорка намали. Кастро преодоля Касияс с бърз и добре насочен завършек.

В 60' обаче последва и нов гол на сметката на Месут Йозил, като това бе и първи път, когато халфът вкарва два пъти в един мач за Реал Мадрид. Йозил оползотвори центриране на Марсело и с по-слабия си десен крак матира Дуду Ауате за 4:1.

До края на срещата нови голове не последваха, а Моуриньо даде шанс за изява на Фабио Коентрао, Анхел Ди Мария и Раул Албиол. Така Реал Мадрид завърши подобаващо страхотния си сезон, който донесе на "кралския клуб" титла №32 и може би по-важното - сложи край на хегемонията на Барселона. Голямата болка на мадридистите остава отпадането от 1/2-финалите на Шампионската лига, където Реал Мадрид продължава да преследва заветната десета корона.