Стоилов: Беше жизнено важно да минем първия кръг

снимка: botevplovdiv.bg

Старши-треньорът на Ботев Станимир Стоилов не скри задоволство си от играта на своя тим през второто полувреме на двубоя с Астана.

Българският тим срази своя съперник с категоричното 5:0 и се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа, където ще срещне босненския Жрински (Мостар).

"За нас беше жизнено важно да минем първия кръг, защото противникът беше сериозен. Днес играхме добре тактически и успяхме да овладеем играта, а през второто полувреме решихме и мача.

Имаше напрежение и някои футболисти играха под възможностите си в началото, но през втората част те вкараха пет гола. Доволен съм и дано ни очакват по-добри времена.

Мачът срещу Жрински (Мостар) ще бъде по-труден, но има време да мислим за този съперник. Вярвам в нашия отбор и във футболистите. Обичам европейските мачове и с нетърпение чакам този сблъсък", сподели Стоилов минути след края на мача.