Стоичков и Литекс с победа и равенство в днешните контроли

Шампионът Литекс не можа да се отпуши срещу третодивизионния Свилеград в първата си контрола за деня, но в следващия двубой надви Чавдар Етрополе с 1:0, благодарение на гола на Светослав Тодоров.

Възпитаниците на Христо Стоичков изиграха по едно полувреме срещу по-нискоразредните си опоненти, а в мача срещу домакините от Свиленград дебюти с „оранжевата" фланелка направиха Илко Пиргов и бразилския нападател Марсело Никасио.

Южноамериканецът не можа да се разпише, но пък бе заменен принудително в 40-ата минута, тъй като получи контузия и вместо него в игра се появи Борислав Борисов, който бе трансфериран от Бдин.

В срещата с Чавдар Стоичков използва изцяло различна единайсеторка, а най-опасните играчи на шампионите бяха Тиаго Мирасема и Светослав Тодоров. Именно след атака на бразилеца и негов удар, вратарят на тима от Етрополе Орлинов изби право в краката на Тодоров. Бившият нападател на Портсмут без проблеми прати топката в мрежата.