Стоичков: 90 минути си губехме времето на терена

Наставникът на Литекс Христо Стоичков се изказа очаквано негативно за играта на възпитаниците му по време на мача с Берое, загубен с 1:0 в Стара Загора.

Поражението дойде след гол на Давид Каядо в 49-ата минута, а след края на срещата „оранжевите" се снижиха до 6-то място в класирането за сметка на Черноморец, който в другия по-късен мач спечели срещу Етър с 2:1.

"Играхме биз никаква концентрация, просто едни пропилени 90 минути", заяви Стоичков, цитиран от БТА. "Ако си мислят, че така могат да карат, като си мислят, че щом бият в един мач, другият ще е лесно, няка как да прогресират.

Много грешки, играта ни нямаше нищо с показаното в мача от предишния кръг. Когато играеш са самочувствие и искаш да победиш - побеждаваш.

Когато чакаш един фаул, един корнер, една дузпа - нищо не става".

На въпрос дали е имало дузпа за Берое в 25-та минута, както претендираха домакините за игра с ръка на Васил Божиков в наказателното поле, старши треньорът на Литекс Христо Стоичков каза:

"Не мога да коментирам ситуацията с дузпата, защото бях много далече".