Стоев: Резултатът е реален, щом не сме вкарали

Наставникът на Лудогорец Стойчо Стоев демонстрира обичайната си скромност след края на дербито с Ботев (Пд), завършило 0:0 в Разград.

Стоев не пожела да определи двата тима като най-добрите в България, защото би прозвучало пристрастно, като в същото време отдаде дължимото и на останалите клубове от горната половина на таблицата.

Иначе по отношение на сблъсъка между лидерите в шампионата Стоев призна, че резултатът е справедлив, а през първото полувреме Лудогорец е играл мудно и точно в това отношение са били забележките на треньора.

"Не съм доволен от първото полувреме - играхме бавно и мудно", заяви Стоев.

„Второто полувреме бе по-добро, създадоха се ситуации, но след като не си вкарал, значи резултатът е справедлив.

Точно това си говорихме на почивката с момчетата. Казах им, че играят прекалено мудно и по този начин дават възможност на Ботев да се групира много добре. Съперникът има нужните футболисти, за да играе отлично на контраатака и точно това им позволихме.

През второто полувреме по-бързо се движеше топката, създавахме и ситуации, но за съжаление не ги реализирахме. Ботев разчиташе на контраатаки и статични положения.

Не искам да казвам, че моят отбор е най-добър, но може би е факт, че тези два тима се представят добре, защото имат и нужните изпълнители за това", заяви още Стоев.