Стивън Петков с хеттрик, Ботев не си дава Купата

Ботев удари здрав пердах на Литекс с 5:0 в Коматево в четвъртфинал за Купата на България, предаде репортер на Sporta.bg. "Канарчетата" изкълваха стръвно своя втородивизионен опонент и показаха, че с цената на всичко ще опитат да защитят трофея, който завоюваха в края на май.

Хеттрик за пловдивчани заби Стивън Петков. Той се превърна в златна резерва с няколко попадения, а сега почна за сефте титуляр. 3500 души се изкефиха, че виждат своя любимец отначалото на мача. А той им сe отблагодари за скандиранията подобаващо.

Петков откри резултата с глава в 15-ата минута. Той се възползва от центриране на Дуде Ндонгала, след като бе оставен сам срещу Диян Вълков. В 29-ата минута пък Стивън удвои след хубав пробив на Тодор Неделев. Фелипе Бризола отбеляза за за 3:0 в последните секунди на първата част с диагонален изстрел по земя при чудесна атака на домакините.

Ивайло Раденцов нацели гредата на „канарчетата“ в 54-ата минута, но всичко свърши за „оранжевите“ в 63-ата минута. Иван Иванов фаулира Густафо Алфонсо в наказателното поле, а реферът Станислав Тодоров даде дузпа за домакините и изгони защитника за втори жълт картон.Стивън Петков веднага се запъти към Тодор Неделев и го попита може ли да изпълни дузпата. Лидерът на канарчетата, като истински такъв, предостави на съотборника си възможността да запише своя първи хеттрик за Ботев, а Щурия нямаше нужда от втора покана за да направи именно това.

Съдбата върна това, което Неделев предостави на Петков и звездата на канарчетата сам се разписа за 5:0, след като получи подаване от влезлия като смяна Тони Тасев.