Стивън няма спирка, Ботев би Верея

Ботев победи с 2:0 Верея в последния си домакински мач за сезона. Двубоят от предпоследния 35-и кръг на Първа лига мина в спокойно темпо и изцяло под диктовката на "жълто-черните", а в герой на мача за пореден път се превърна Стивън Петков, който реализира и двете попадения в срещата.

Нападателят откри в 28-ата минута след точен удар с глава след центриране на Филип Филипов отдясно, а в 68-ата вкара с пета след разбъркване в наказателното поле на гостите.

С двата си гола Стивън Петков натрупа актив от 19 попадения през сезона - 15 за първенство и 4 за Купата на България и е най-резултатният българин сред футболистите в елита.

Ботев можеше да отбележи още голове, но вратарят на Верея отрази удари на Лазар Марин и Фелипе Бризола, а изстрели на Тодор Неделев не намериха целта.

В заключителните минути на мача дебют в професионалния футбол записа юношата Станислав Шопов. 16-годишният талант се понрави на "жълто-черните" привърженици с изявите си на терена.

В последния 36-и кръг "канарчетата" гостуват на шампиона Лудогорец. Двубоят е в неделя, 20 май, от 17:30 ч. в Разград. Ботев е твърдо пети в класирането, а Верея - шести.