Стив Наш поднови договора си с Финикс до 2012 г.

Ветеранът Стив Наш подписа нов контракт с отбора от НБА Финикс Сънс, който ще остави 35-годишния гард в редиците на "слънцата" до 2012 г.

 

Досегашният контракт на Наш изтичаше след един сезон, но двете страни стигнаха до споразумение за удължаването му, въпреки че самият баскетболист изрази някои съмнения за бъдещето на отбора, който не успя да достигне до плейофите през последната кампания. До края на новия си договор със Сънс, Наш ще добави към банковата си сметка сумата от 35 милиона долара.

 

"За играч на неговата възраст е просто невероятно, че той се сдоби с подобна сделка", заяви агентът на Наш Бил Дъфи. "Това говори единствено за неговото величие като баскетболист."