Стенли си вкара автогол, но Вила продължава напред за Карлинг Къп

галерия:

снимка: carling.com

Отборът на Астън Вила се класира за полуфиналите на турнира Карлинг Къп, след като късно снощи победи с 4:2 при гостуването си на Портсмут.

 

За тима от Бирмингам цял мач игра българският национал Стилиян Петров, който, въпреки че си отбеляза автогол в самото начало на срещата през останалите 80' на двубоя игра стабилно и успя напълно да изпълни капитанските функции, поверени му от Мартин О'Нийл.

 

Резултатът на Фратън Парк бе открит именно с автогола на Петров. В 10' на двубоя българинът засече центриране на Дани Уебър от корнер и оплете топката в собствената си мрежа.

 

Последваха, обаче, силни минути за Вила, които за по-малко от 20' успяха да поведат на противника. Само две минути след грешката на Стенли Емил Хески реализира за 1:1, а в 27' Джеймс Милнър прати топката в долния десен ъгъл на Асмир Бегович за 2:1 в полза на гостите.

 

Двубяот продължи равностойно, но повече шансове се откриваха пред възпитаниците на Мартин О'Нийл. Хески, обаче, както и Габи Агбонлахор не успяха да се възползват напълно от създалите се ситуации и оставиха на Стюърт Даунинг да реши нещата в 74'.

 

Новото попълнение на "лъвовете" засече с глава центриране на Ащли Йънг и по този начин удвои аванса на гостите.

 

Нванку Кану намали преднината на Вила с гол три минути преди края на редовното време, но Ашли Йънг сложи точка на спора по-малко от две минути по-късно, когато се разписа от упор за 4:2.

 

Така тимът на Астън Вила си осигури участие в полуфиналната фаза на надпреварата, но ще трябва да изчака да бъдат изиграни всички срещи от този етап, преди да разбере съперника си в следващия кръг.