
Лидерът на българския национален отбор по ски Стефан Георгиев безаплационно спечели втория ФИС слалом в гръцкия курорт Ворас в едноименната планина на гръко-македонската граница, съобщава изданието ski.bg.
В първия манш Стефан даде първо време, с 2 стотни по-добро от времето на вчерашния победител Миха Малус (Словения) и със силно каране във втория задържа лидерската си позиция. С превъзходен втори манш и най-добро време в манша (39.16 сек, с 55 стотни по-добро от времето на Стефан в манша) сребърното отличие заслужено получи Кирил Манолов. Третото място задържа за втори път словенецът Филип Милинсек, а съотборникът му Миха Малус остана едва четвърти (на +0.46 сек от Стефан Георгиев).
Михаил Седянков, Георги Георгиев-Гого и по-малкият му брат Светослав Георгиев допълниха българския триумф, класирайки се в десетката - съответно 6-ти, 7-ми и 10-ти.
Мария Киркова (на снимката) спечели и втория слалом при жените. Среброто отново взе Силвия Маджарска, трета се класира гъркинята София Рали, която не завърши вчерашния първи манш, а четвърта днес остана Деница Вълчева. Четвъртата българска представителка Мария Камбарева не завърши втория манш.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ