Станков жъне успехи в Китай, отборът му на крачка от елита

Отборът на старши треньора Александър Станков - Аербин постигна 13-а победа във втора китайска дивизия и осем кръга преди края е на цели 12 точки преднина пред третия в класирането. На тима от град Далиен му трябват в най-лошия случай само 4 победи до края, за да влезе в елита.

В поредния кръг от шампионата Аербин надделя с 3:1 като домакин над Янбиян Бекду Тайгърс. Единственият български футболист в отбора - Кирил Котев, влезе на почивката при резултат 2:1.

Ламбер откри за домакините в 25-ата мин, но малко по-късно Янбиян успя да изравни. Ху Джаоджун направи 2:1 пет минути преди края на първото полувреме. Три минути преди да приключи двубоят, бившият халф на Партизан Морейра отбеляза третия гол за Аербин.