Станков: Тунчев е със счупен зъб, а няма червен картон

Старши треньорът на Локомотив (Пловдив) Александър Станков обяснимо бе повече от разочарован след нелепата загуба на „смърфовете“ с 2:1 в битката за Пловдив срещу Ботев на Националния стадион „Васил Левски“.

Символичните гости поведоха с 1:0 чрез гол на Здравко Лазаров, но позволиха пълен обрат в рамките на 180 секунди от 84-ата до 87-ата минута с идентични попадение с глава на Юнес Хамза и Иван Цветков.

Наставникът на Локомотив не пропусна да коментира съдията Николай Йорданов, който, според него, е спестил червен картон за Феребори Доре в края на първото полувреме за удар срещу Александър Тунчев, при който е счупен зъб на бившия национален бранител.

„Много жалко за тази загуба, просто се чувствам съкрушен, защото през цялото време играхме добре и контролирахме мача“, започна разочарованият Станков.

„Не заслужавахме да загубим, но допуснахме две нелепи грешки от наша страна. Две индивидуални грешки на футболиситте ни костваха този обрат...

Мачът се играе даже не 90, а 95 минути и до последната минута трябва да сме концентрирани. Загубихме концентрация, а дори и малка грешка в такъв двубой се наказва.

Не искам да прозвучи като оправдание, но съдията трябваше да изгони Феребори Доре още през първото полувреме, защото наш футболист – Александър Тунчев е със счупен зъб. Но явно критериите не са еднакви, аз не искам да се опрадавам, но не заслужавахме да загубим определено“, завърши Станков пред ТВ7.