Станков: Не очаквах такава победа

снимка: lokomotivpd.com

Старши треньорът на Локомотив (Пловдив) Александър Станков призна, че не е очаквал толкова изразителна победа (5:0) на неговия отбор в първия мач от осминафиналите в турнира за Купата на България срещу Витоша (Бистрица).

Смърфовете“ тотално надиграха втородивизионния си съперник и обезсмислиха реванша на 27-ми ноември.

Головете реализираха Аймен Белаид и Станко Йовчев (2) през първото полувреме, а след почивката се разписаха резервите Крис Гади и Георги Стефанов.

Определено не съм очаквал толкова лесен мач, нито пък толкова изразителна победа. Целта ни беше да спечелим чисто, за да си подпечатаме класирането напред и да мислим за следващия мач от първенството срещу Черно море“, заяви Станков пред NEWS7, след което коментира качествата на новото попълнение Тижани Белаид.

Французинът бе привлечен от „смърфовете“ по-рано през седмицата и днес дебютира с асистенция за първото попадение, което бе реализирано от брат му – Аймен.

Вижда се, че Тижани е класен футболист, има много качества и ще помогне много на Локомотив. Само че е видно също така, че той няма достатъчно игрова практика.

След 4-ия ни гол казах на играчите да намалят темпото, защото трябва да се съхранят за следващия мач“, завърши Станков.