Станислав Манолев с първи мач в Ередивизи за сезона

Станислав Манолев изигра своя първи шампионатен мач с екипа на ПСВ Айндховен през настоящия сезон, съобщава БТА.

В среща от 11-ия кръг "филипсите" спечелиха с 4:0 у дома срещу Хераклес Алмело. Българският национал започна като титуляр и остана на терена през всичките 90 минути.

Драйс Мартенс и Лусиано Нарсинг се разписаха за ПСВ преди почивката, а Кевин Стротман и Тим Матавс оформиха крайното 4:0 с голове в последния четвърт час на двубоя. Победата изкачи отбора от Айндховен на първо място в класирането с актив от 27 точки.

Твенте и Николай Михайлов се намират на второ място с две точки по-малко, като по-късно днес ексшампионът на Холандия играе у дома срещу Фейенорд в дербито на кръга.

Шампионът Аякс изненадващо загуби с 0:2 у дома от Витес Арнем и заема пета позиция във временното класиране с 18 точки.