Станимир Стоилов: Ние бяхме най-малкия проблем при съставянето на програмата

галерия:

снимка: SPORTA.BG

Старши треньорът на българския национален отбор по футбол Станимир Стоилов коментира ситуацията, която се получи със съставянето на програмата за квалификационната кампания за Евро 2012 в нашата група G.

 

Делегациите на отборите в група G - Англия, Швейцария, България, Уелс и Черна гора, не стигнаха до съгласие за датите, на които трябваше да се играят мачовете. След 5-часови преговори в крайна сметка се стигна до решението да се прибегне до служебен жребий.

 

Мъри смята, че няма нищо смущаващо във факта, че жребият ще бъде служебен. Той ще бъде ясен до 2 седмици, преди конгреса на УЕФА в Тел Авив на 25 март, каза Стоилов.

 

„Не съм разочарован, че програмата за квалификациите ще се прави по служебен път. Какъвто ни е късметът. Така ще е и за нашите съперници", заяви Стоилов пред "Дарик".

 

"Не успяхме да направим програмата, поради простата причина, че нямаше съгласие между страните в нашата група. Прекалено много амбиции, прекалено много интереси и трудно можеше да се стигне до консенсус. Естествено България беше защитила своя интерес, а и бяхме най-малкия проблем при съставянето на програмата", добави младият специалист.

 

„Имаше доста проблеми. Швейцария, Англия и Уелс искаха през септември да има една дата, а това просто няма как да стане. Ние постигнахме съгласие с Англия, Швейцария и Черна гора, но другите отбори не успяха да го направят помежду си", коментира Стоилов.

 

Българската делегация се прибира днес, 15 март, в 22:20 часа с полет от Мюнхен.