Със засади и пред срамно малко публика ЦСКА победи Дунав

ЦСКА победи Дунав Русе с 3:0 в последен мач от Първа професионална лига за календарната година. "Червените" едвам се справиха със своя съперник, след като изпуснаха и дузпа в началото на мача. В 59-ата минута обаче Рубен Пинто изведе "армейците" напред в резултата с гол от засада. Въпреки празника, който ЦСКА организира на "Армията" имаше много малко публика. Едва около 500-600 заеха своите места.

В 85-ата минута Марио Петков получи втори жълт картон и Дунав остана с 10 души. Три минути по-късно след корнер и няколко опита ЦСКА стигна до нов гол дело на Божидар Чорбаджийски. А в самия край на мача Александър Дюлгеров направи резултата класически. Но и при това попадение остана доста голямо съмнение за засада.

ЦСКА остана еднолично на третото място с актив от 35 точки. Дунав пък е на 6-а позиция с 28 точки.