Сърбия с втора победа в Световната лига

снимка: fivb.org

Сърбия записа нов успех в Световната лига, след като разгроми Финландия с 3:0 в Белград. В отделните части „плавите" се наложиха с 25:21, 25:15 и 25:21 и само за 71 минути си отмъстиха на скандинавците за вчерашното поражение с 1:3. По този начин тимът на Игор Колакович се утвърди на второто място в Група С с шест точки и изостава с три от изненадващия лидер Аржентина.

Сърбите демонстрираха много по-добра форма от вчера, когато отстъпиха на Финландия. През цялото времетраене играчите на Колакович не дадоха на своя съперник да мисли, че ще може да изкопчи дори точка от мача.

Топреализатор за победителите за пореден път бе Милош Никич с 13 точки, а Саша Старович също даде своя принос за успеха с 12 пункта. Никола Ковачевич се отчете с 11 завършени атаки и две точки директно от сервис, колкото има и Никич.

Анти Ситала и Константин Шумов бяха над всички във Финландия с по 9 точки, а Мико Ойванен реализира само 7.

Това бе трето поражение за скандинавците, които остават с 4 точки на последното четвърто място, и то преди да изиграят срещите си с водача в класирането Аржентина.