Сърбия ни победи с 3:0 в първата контрола

снимка: fivb.org

Националният ни отбор по волейбол загуби първата си контролна среща със Сърбия с 0:3(24:26, 24:26, 21:25). Проверката се игра в Пожаревац, а домакините спечелиха драматично първите две части на мача. В третия гейм нашият отбор не можа да се противопостави на сърбите и така "лъвовете" инкасираха загуба с 0-3 гейма в първата проверка между двата тима.

Помщоник-треньорът на националния ни тим Мирослав Живков, който води отбора в този мач започна двубоя със следния състав: Андрей Жеков, Методи Ананиев, Тодор Алексиев, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров, Данаил Милушев, Владислав Иванов - либеро.

Най-резултатен за нашия тим бе центърът на ЦСКА Теодор Тодоров, който се отличи с 13 точки. Посрещачите Методи Ананиев и Тодор Алексиев се отчетоха съответно с 12 и 10 пункта, а диагоналите Данаил Милушев и Боян Йорданов отпелязаха по 7 точки за престоя си на полето, но усилията на нашите играчи не се оказаха достатъчни и родния тим преклони глава пред домакините, за които Томислав Докич бе най-резултатен с 13 точки.

Днес двата отбора ще изиграят още един приятелски мач в залата на Цървена звезда в Белград от 19:00 часа българско време.