Сърбия напердаши "лъвовете" в София

снимка: cev.lu

Националният отбор по волейбол на България остана без победа в тазгодишното издание на Световната лига, след като днес "лъвовете" записаха трето поредно поражение в своята група B.

След като възпитаниците на Камило Плачи вече инкасираха две поредни поражения срещу САЩ във Варна, днес България отстъпи и на Сърбия в столичната зала "Арена Армеец".

Българите допуснаха категорично поражение с 0:3 (26:28, 18:25, 13:25) пред около 7 000 зрители, като родните национали бяха категорично надиграни от силните тази вечер волейболисти на Сърбия.

Утре вечер "лъвовете" ще направят четвърти опит да постигнат успех в Световната лига за тази година, като отново в "Арена Армеец" ще бъде изигран и вторият двубой срещу сръбската селекция. Началото на срещата е 20:00 часа.

Камило Плачи стартира срещата с Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Николай Николов и либерото Теодор Салпаров. Най-резултатен за България бе Цветан Соколов с актив от 10 точки.

Първият гейм на срещата бе и единственият, който можеше да се нарече равностоен. България дръпна с две точки аванс на първото техническо прекъсване, но "плавите" обърнаха резултата до 11:9. Директна точка от сервис на Драган Стойкович доведе до 16:13 в полза на гостите, но "лъвовете" успяха да възстановят равенството до 16:16.

Гостите дръпнаха отново с три точки за 19:16 и след това с две при 22:20 и 24:22. Виктор Йосифов и капитанът Тодор Алексиев обаче върнаха България в гейма, но при 26:26 сърбите нанизаха две поредни точки и поведоха в резултата.

Вторият и третият гейм се превърнаха в абсолютен кошмар за българите, които бяха все по-категорично надигравани от своя съперник. В третия гейм сърбите дори записаха серия от шест поредни точки, която доведе до аванс от 19:10 за тях в частта. До края мачът вече се доиграваше, а Сърбия заслужено се поздрави с успех, доказвайки, че се намира във впечатляваща форма напоследък.