Сърбия надви Румъния в "балканското" дерби в седма група

снимка: АП

Отборът на Сърбия взе важен успех над тима на Румъния като гост в Констанца. „Плавите" спечелиха драматично срещата с 3:2, като победно се оказа попадението на Бранислав Иванович.

 


Гостите започнаха добре мача като търсеха ранен гол. Те стигнаха до него след като Красич бе изведен в добра позиция, неговият удар срещна гредата, но при добавката Йованович бе точен за 1:0.

 

Второто попадение дойде в самия край на полувремето. Тогава след центриране от корнер на Красич, Видич и Стоица скочиха да засекат топката, като в последна сметка защитникът на Румъния игра последен с нея и тя се оплете в мрежата на Богдан Лобонт.

 

Втората част започна добре за домакините, които съумяха да върнат един гол чрез Чиприан Марика още в 50-ата минута. Радостта на северните ни съседи обаче трая по-малко от 10 минути, след като Иванович се разписа в 59-ата.

 

Домакините упражниха силен натиск в търсене на изравняването. Дорел Стоица отчасти се реабилитира за автогола си, след като в 74-ата направи 2:3, но за повече румънците нямаха сили.

 

Така сърбите запазиха лидеската си позиция в групата, с две точки аванс пред вторите Литва, които ако спечелят домакинството си срещу Франция ще оглавят групата.