Сърбия измъчи звездите на САЩ и падна само с 3 точки разлика в люта битка

Мега звездите от НБА на САЩ срещат все по-голяма съпротива на Олимпийските игри. След трудния успех над Австралия, сега янките трябваше да треперят до сирената преди победят Сърбия с 94:91.  Мачът бе повторение на финала на световното първенство отпреди 2 години, като съвсем малко не достигна на балканците, за да спечелят. Загубата бе трета за хората на Саша Джорджевич, но при успех над Китай в последния си мач, те ще се класират напред.

Американците започнаха вихрено и набързо дръпнаха с 9:0, а след това и с 19:5. Сърбите бяха притеснени и неорганизирани в първите минути и логично се оказаха със сериозен пасив.  Все пак те намалиха пасива си до 27:15 в края на първата част, като вкараха последните 6 точки в нея, а след това продължиха да действат добре и на почивката янките водеха с 50:41.

В третия период разликата на няколко пъти падна до 5 точки, но американците все успяваха да реагират и преди последните 10 минути водеха със 72:62. Те започнаха с тройка на Йокич, а след нови 3 точки на Теодосич балканците се доближиха до 73:77.

Фаворитът отговори с 4 точки поред, но без да може да се откъсне. Два наказателни удара на Теодосич стопиха разликата до едно притежание – 94:91 минута и 18 преди края. Ървинг пропусна, но и Йокич не успя да вкара след това.

Американците пак не успяха и 5 секунди преди сирената сърбите имаха топката отстрани. Те съумяха да разиграят добре и Богдан Богданович получи поглед от чиста позиция на 45 градуса към коша, но изстрелът му не бе точен и победата остана за САЩ.

Кайри Ървинг вкара 15 точки за победителите, ДеАндре Джордън добави 13, при стрелба от наказателната линия 5 от 8, а Дюрант, Джордж и Антъни реализираха по 12 за триумфа. Йокич водеше сърбите с 25, а Теодосич и Радулица добавиха по 18.  В друг мач Австралия записа очакван триумф с 93:68 над Китай и вече е с баланс 3-1. Андрю Богът не игра за Кенгурата, които нямаха никакви проблеми и спечелиха убедително.