Сърбия и Франция си спретнаха равенство в Белград

Сърбия и Франция завършиха 1:1 в контролна футболна среща в Белград. Гостите, които в четвъртък надделяха над Испания с 1:0, доминираха през големи периоди от мача.

Те откриха резултата в 13-ата минута, когато Пол Погба засече отблизо ниско центриране от корнер на Йоан Кабай. В последствие вратарят на домакините Владимир Стойкович отрази опасни изстрели на Реми Кабея и Погба.

Французите изглеждаха по-добре и в първите минути след почивката, но към края на мача изпуснаха контрола върху мача. Александър Коларов изравни от фаул в 80-ата минута, а в последните секунди сърбите дори можеха да стигнат до пълен обрат, но вратарят Юго Йорис спаси удар от близка дистанция след разбъркване в пеналта.

"Трябваше да водим с 2:0, но пропуснахме две отлични положения, а в последните минути имахме затруднения. Коларов вкара красив гол, но ние трябваше да се справим по-добре", коментира наставникът на гостите Дидие Дешан.

Холандецът Дик Адвокаат пък дебютира на кормилото но Сърбия.

"Можем да играем и по-силно, но отчитайки фактът, че това беше първият мач под мое ръководство, мисля, че се представихме солидно и постигнахме добър резултат", каза Адвокаат.

Сърбия открива кампанията си в европейските квалификации срещу Армения като гост през октомври.