СРАМ! СРАМ! СРАМ! Ритнитопковците на Петев изядоха седем парчета от Япония

България бе унизена и падна с 2:7 от Япония в Нагоя. Националите посрамиха фланелката на държавния тим на турнира "Кирин Къп". Поражението означава, че ще играем срещу Дания във вторник за третото място в надпеварата. Мачът е от 10.00 българско време. "Червеният динамит' загуби след дузпи от Босна и Херцеговина, която ще спори за трофея срещу домакините.

Sporta.bg ще проследи на живо за своите читатели двубоя Япония - България на "Тойота Стейдиъм". Всичко интересно от случилото се в Нагоя можете да прочетете по-долу в материала.

4157034

Мачът по минути

-Япония почна срещата ударно и зареди атака след атака към вратата на Митрев.

- 4-а минута - Гоооол за Япония. Защитата на България буквално проспа центиране отляво на вратата и остави Оказаки абсолютно сам на дузпата. Оттам той необезпокояван откри резултата с глава като прати коженото кълбо в левия горен ъгъл. Митрев не реагира на удара - 1:0 за "самураите"

-7-а минута - Нова много опасна акция на Япония разсече тромавите българи. Оказаки получи топката в коридор и излезе сам срещу Митрев, но за щастие страничния рефер вдигна флага за засада.

-Домакините не дават и миг покой на България и постоянно атакуват. Нашите, които играят в червени фланелки, зелени гащета и червени чорапи трудно се ориентират и не могат да си подадат повече от 2 паса.

-12-а минута. Митрев с мъка изби в корнер един удар от около 22 метра. Япония загражда България, а възпитаниците на Ивайло Петев не знаят къде се намират.

20-а минута - България поуспокои играта в последните минути, но все още нашите са нервни, бавноподвижни и не намират решение на пресата, която домакините налагат.

22-а минута - За пръв път застрашихме вратата на Япония. Първо организирахме опасна атака през центъра на защитата на "самураите", а след това Рангелов стреля с глава от няколко метра, но стражът на Япония демонстрира котешки рефлекс и изби в корнер, след който не последва нищо интересно.

27-a минута - Гоооол - 2:0 за Япония. Идентично попадение с първото. Само нашите футболисти не разбраха, че ще има центриране и оставиха Шинджи Кагава сам. Той не сгреши и нанизва втори гол с глава пред погледа на безпомощния Божо Митрев.

35-а минута - СРАААМ - 3:0 за Япония! Домакините си правят каквото поискат с жалките играчи на България. Националният ни отбор изглежда като събран за махленско мачле. Домакините на няколко пъти надиграха лековато индивидуално наши футболисти, след което топката бе центрирана ниско по земята в наказателното поле. Там Кагава се изгаври с бранител и останал очи в очи с Митрев мушна трети гол.

38-а минута - ТРАГЕДИЯ - 4:0 за Япония! Домакините нямат спирка. Йошида получи топката на празна врата и закова поредния пирон в ковчега на България.

Край на полувремето! За щастие губим само с 4:0! Ивайло Петев трябва сериозно да се замисли какво да каже на ритнитопковците, които срамят герба на България и националната фланелка!

Начало на втората част

53-а минута - 5:0!!!!!!!! Япония буквално разцепва разколебаната България. Отново Йошида прояви хищнически инстинкт като се пласира идеално. Той получи топката на празна врата и само я бутна в мрежата на нашите национали!

57-а минута - 6:0! Такаши Усами с прецизен удар прави безпомощен нашия страж.

59-а минута - РАЗГЕЛЕ - 6:1. Михаил Александров върна едно попадение. След късмет той се озова сам срещу стража, а защитник на Япония вместо да избие топката я ритна в Мишо Александров, който поне отбелязва почетен гол.

83-a минута - 6:2. Ивайло Чочев се прояви като същински таран, след като с тяло се пребори в наказателното поле за дълго подаване и си освободи позиция за стрелба. Играчът на Палермо спечели физическия сблъсък със защитник на Япония и с премерен изстрел с левия крак направи резултата малко по-срамен за българските национали.

88-а минута - 7:2. Точно когато си мислехме, че вратата ни няма повече да бъде дупчена от знайни и незнайни футболисти от Страната на изгряващото слънце, се случи още по-унизителното. 120 секунди преди края на редовното време Асано получи шанса да орезили още повече "лъвовете" и с точно изпълнение на дузпа оформи крайното (потресаващо) 7:2. Трябва да се отбележи, че съдията нямаше никакво основание да посочи бялата точка в тази ситуация, но въпреки това го направи.

90-а минута - Георги Миланов можеше да вкара мача в категория "10 гола", но на свой ред пропусна да се разпише от дузпа и така да направи поражението ни, ако не по-почетно, то поне много по-атрактивно. В крайна сметка отстъпихме на "самураите" с 2:7.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Преди мача

Подопечните на Ивайло Петев са аутсайдер срещу "самураите", като букмейкърите дават осреднен коефициент от 1,45 за домакините и цели 7,00 за нашата команда.

Националният ни отбор обаче влиза в битката с приповдигнато настроение, защото в последните си 2 мача постигнахме победи като гост - съответно над Португалия (1:0) и Македония (2:0).

Останалите 2 тима, които участват на "Кирин Къп" са Босна и Херцеговина и Дания. В двубоя между тях по-рано днес балканците стигнаха до успеха след дузпи. В редовното време "червеният динамит" поведе с 2:0, но Босна върна интригата и докара нещата до продължения. При успех над Япония ще спорим на финала на турнира срещу Босна и Херцеговина, а при загуба ще играем за 3-о място с Дания.

България традиционно се представя на ниво срещу Япония. Досега двата тима са се изправяли 3 пъти един срещу друг - като винаги сме били гости. Имаме 2 успеха с 2:1, а веднъж бием и с 2:0.