СРАМ! СРАМ! СРАМ! Безхаберниците в националния тим пасивни в шведска тройка

Шведското проклятие за българския национален отбор продължава с пълна сила. Безумците извикани от Ивайло Петев и ръководени отскоро от Петър Хубчев посрамиха за пореден път фланелката с трикольора, която тази вечер бе преобладаващо зелена.

SPORTA.BG ПРОСЛЕДИ РЕЗИЛА НА БЪЛГАРИЯ НА ЖИВО! ВИЖТЕ ВСИЧКО НАЙ-ИНТЕРЕСНО НА ТОЗИ ЛИНК

Швеция ни разгроми с 3:0 - без да си дава много зор. Скандинавците можеха да бият с доста по-солиден резултат и само пропуските им оставиха разликата такава.

Още в началото на срещата нашите се стъписаха и лесно допускаха шведите да навлизат опасно и да сипят центрирания. След няколко пъти, в които отървахме кожата по чудо - логичното все пак се случи. Ола Тойвонен заби гол отблизо и откри в 39-ата минута.

Малко след това Ивелин Попов изпусна да изравни при единствената смислена атака на България. Симо Славчев подаде хубаво към Попето, но той не уцели целта, макар че бе сам срещу вратаря.

В края на първата част Хийемарк отбеляза втори гол и тотално уби и без това мижавата интрига. Той бе оставен непокрит от безхаберната родна защита и от упор прониза неадекватния Владо Стоянов.

Второто полувреме бе още по-слабо за България. В 58-ата минута Тойвонен направи преднината на домакините класическа. За кой ли път играчът на Бенфика нямаше опека и със силен удар опъна мрежата.

После мачът се доигра и шведите аристократично пропиляха още няколко шанса да донапълнят българската кошница.

Видно е, че тези играчи на България не са достойни да носят екипа на националния тим. Трябва Петър Хубчев да повика нови футболисти на всички постове. Иначе униженията ще продължават.