СРАМ: Биха като тъпани Лукойл Академик и Левски в Европа

Лукойл Академик претърпя тежка загуба във втората фаза от турнира за Купата на ФИБА Европа. В двубой от група "Р" българските шампиони отстъпиха като гост на белгийския Антверп Джайънтс със 73:94 след по-слабо второ полувреме.

Така съперникът им продължава със 7 поредни победи в турнира. В следващия кръг на 6-и януари тимът на Тони Дечев приема в Ботевград ЧЕЗ Нимбурк.

Антверп започна силно двубоя, и след първата част натрупа аванс от 10 точки при 25-15.

Лукойл Академик започна перфектно втората част със серия 12-3 и след страхотно включване на Митко Димитров и Филип Виденов успя да изравни при 30-30. Домакините обаче отново дръпнаха и на почивката поведоха с 11 точки.

След подновяване на играта Антверп запази двуцифрен аванс почти през цялата част, която на моменти дори достигна 15 точки. В тези минути Филип Виденов буквално изнесе своя тим на ръце като след три тройки намали до 9 точки изоставането след 30 минути. Началото на последната част бе кошмарно за българския тим с четири поредни тройки за домакините и серия 12-2. Така разликата скочи почти до 20 точки и така разликата скочи за крайното 94:73.

Филип Виденов бе най-резултатен за Лукойл Академик с 23 точки, а 12 добави в дебюта си Донел Тейлър.  Бранислав Ратковица отбеляза 10.

За Антверп над всички със 17 точки и 9 борби бе Мелсан Басейби.

В същото време бой в Балканската лига яде и Левски. "Симите" отстъпиха като гост на Башкими (Косово) със 75:94 точки в мач от група Б.

Възпитаниците на Николай Господинов са на четвърто място в класирането в групата с две победи и четири поражения.

След успеха Башкими излезе начело в подреждането и със сигурност се класира за втората фаза на турнира.