
Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън отговори на критиките на своя колега Арсен Венгер относно състоянието на терена на „Олд Трафорд". Французинът се изказа изключително остро по адрес на настилката и почти я обвини за загубата на неговия тим. Според Фъргюсън обаче теренът е бил в добро състояние, като шотландецът направи и препратка назад във времето, когато е бил футболист в своята родина и състоянието на терените тогава и сега.
„Не мисля, че състоянието на терена имаше някакво значение. Ние просто бяхме по-добрият отбор. Настилката си беше добре. Лично аз нямам никакъв проблем с нея и съм изненадан, че този въпрос изобщо се разисква. Не мисля, че някой изобщо има право да се оплаква от състоянието на нашия терен", категоричен бе Фъргюсън.
„Ако искате да знаете какво е лош терен, мога да ви разкажа за времето, когато аз бях футболист в Шотландия. До месец март в средата на терена имаше огромна вдлъбнатина, на която нямаше и едно стръкче трева. Малко сме се разглезили в днешно време. Терените днес са почти перфектни с всички тези системи за отопление, дренажи и така нататък", обясни шотландецът.
След срещата между Арсенал и Юнайтед в понеделник вечер, мениджърът на лондончани нарече теренът „подкачащ и хлъзгав" и го обвини за лошото качество на играта, което не е позволило на неговите играчи да покажат пълния си технически потенциал. Венгер бе подкрепен и от своя футболист Джак Уилшър, който написа на своята Twitter страница „Състоянието на терена бе шокиращо. От Юнайтед изглежда искаха да ни спрат да играем".






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ